Interiérové trendy pro rok 2018

Pokud zrovna nejste zastánci změny života od základu jakožto předsevzetí do nového roku, tak spíše věříte v sílu nastavení mysli. Jasné definování vašich myšlenek a tužeb může být příjemný start roku 2018, nemyslíte? Kdo by nechtěl nakopnout zrovna ten letošní rok právě takto….

A začít bychom měli doma. Přece jenom je to místo, kde většina našich myšlenek začíná, probíhá i končí. Váš interiér by vám tak měl dopřávat pocit bezpečí, pohodlí. Poskytovat zázemí pro fantazii a stimulovat vaše myšlenky tak, aby se z fantazie stala realita.

Letošní trendy budou právě o divokých barvách plné života, zapojení nevšedních materiálů do interiérů a hlavně o autenticitě. Než se pustíme do konkrétních trendů, dovolím si citovat designera Nate Berkuse: „Vše kolem bydlení je o tom, co milujete. To je to, co vás vystihuje nejlépe.“

ZAOBLENÉ TVARY

Oblá pohovka a křeslo

Všechno je o sedmdesátkách. Nábytek plný oblých tvarů a sytých barev je právě to, co teď frčí. Zapomeňte na ostré obdélníkové linie, přichází moderní fluidní nábytek, kde nenajdete ani jeden roh. Měkké okraje, nadýchané pigmentové tkaniny a polstrování v odstínech okrové, tmavě zelené nebo spálené růžové.  Kruhové tvary, otočné židle, kulaté polštáře, to vše na nás nedočkavě čeká. Bez debat oblé tvary dodají interiéru pocit pohodlí, útulnosti, celý prostor vizuálně otevřou a to my přece rádi!

Pohovku a křeslo můžete zakoupit na našem e-shopu www.tauerliving.cz.

TMAVÉ KUCHYNĚ

Pár let světlo světa kuchyňského designu patřilo různým podobám sterilně bílých kuchyní případně doplněných o barevné doplňky. A je nejvyšší čas na změnu! Designeři přechází na temnou stranu, stále častěji se v interiérech objevují tóny černé, tmavě šedé nebo námořnické modré. Pevně věříme, že se postupně vrací i dřevo. Ne medově zbarvený dub nebo tmavý mahagon, ale svěží přírodní až raw dřevo s větším akcentem na surovost a přirozenost.

VÝRAZNÁ FIALOVÁ

Rozlučte se s pastelovými tóny, rok 2018 bude o všem, jen ne o neutrálních barvách. Vítězná Pantone barva pro rok 2018 je výrazná ultra fialová, dramaticky provokativní, podporující kreativní a vizionářské myšlení, které nás posouvá dále. Pokud ale nejste povahou tak odvážní, abyste si vymalovali celý obývák na výrazně fialovou, zkuste do interiéru zapojit decentní akcent v podobě nových polštářů, váziček nebo jemného LED podsvícení laděného do výrazně fialové. Věřte nám, fialová rozzáří i tu nejšedivější místnost.

VINTAGE JE STÁLE IN

„Jediná věc, která je nyní nová je ta, která byla zapomenuta“ Marie Antoinette

Industriální design vyznačující se nedokonalostí a vyzdvižení krásy průmyslových prostorů s prvky betonu a kovových konstrukcí už je pasé. Postupně ho válcují staré doplňky a věci, které sami o sobě vyprávějí příběh. Ať už je to váš domov nebo hotel v sousedství, předměty po vaší prababičce nebo staré knihy a umění, právě tyto unikáty vytváří váš osobitý interiér mluvící sám za sebe. Design by měl být vším, jenom ne nudným. Zdánlivě stará lampa nebo koberec může být právě tím prvkem, který dodá na osobitosti vašemu domovu.

Noční stolek můžete zakoupit na našem e-shopu www.tauerliving.cz.

JEDNOBAREVNÝ MINIMALISMUS

Pokud jste naopak nalazení na minimalismus a jednoduchost v interiéru je vaše oblíbené slovní spojení, určitě oceníte monochromatický trend minimalistických prostorů. Výsadou je nyní ladit vše do jedné barvy v různých odstínech, či použít nehynoucí kombinaci černé a bílé.

ZELEŇ A UDRŽITELNÉ MATERIÁLY

Nezapomeňte na zeleň! Letos jsou in rostliny s výraznými žíhanými listy a vzory jako diffenbachie, tchýnin jazyk, zelenec vyjímající se v závěsných květináčích a podobně. Zároveň slyšíme ze všech stran eko a bio a interiéry i domácnost nejsou žádnou výjimkou. Na vrchol spotřebních nákupů se dostávají výrobky, při jejichž výrobě se klade důraz na životní prostředí a udržitelnost planety.

NAKONEC TO NENÍ O TRENDECH

Ve výsledku to vůbec není o trendech, drazí. Trendy přichází a odchází. A v to věříme i my v TAUER habitat. V první řadě jde o vaše přání, potřeby, lásky, nelásky. Domov by vám měl ulehčovat život, poskytnout vám bezpečí, pohodlí a kreativní zázemí pro vás i celou rodinu.

Žijte krásně, podle sebe a s fantazií.